Lëvizja BESA – Tearcë: BDI-ja e vulës mbrëmë erdhi në Tearcë për të parë dështimin një vjeçar të Nuhi Nezirit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Në komunën e Tearcës mbrëmë paskan qëndruar funskionar të BDI-së, ministra, zv/ministra dhe drejtor, për të pare dështimin e kryetarit të tyre të komunës, i cili për një vit qeverisje i ka dëshpëruar edhe votuesit e tij për mos realizimin e asnjë projekti në të mirën e banorëve të Tearcës. Edhe pse funskionarët e BDI-së, u krenuan me shumë projekte por fatkeqësisht që i kanë realizuar në komunat tjera dhe asnjë projekt të vetëm të realizuar në komunën tone.

Lëvizja BESA – Tearcë pyet publikisht gjithë udhëheqësinë e BDI-së së vulës, se përse Komuna jonë duhet të jetë e anashkaluar gjithmonë në realizimin e projekteve?! Pse komuna jonë është e fundit sa i përket transparences? Pse kryetari Nuhi Neziri po merr vendime në dëm të banorëve të Tearcës? A u tregoj Nuhi Neziri qeveritarëve se ai po shet pronat e fshatit pa i konsultuar banorët?

Shihet qartë se pushtetit i mbaruan gënjeshtrat, andaj ka filluar edhe me manipulime të ndryshme ndaj qytetarëve. BDI nuk bëri asgjë për 20 vite qeverisje, përkundrazi ajo varfëroj qytetarët dhe i detyroj ata të largohen nga vendi.

Në fund Lëvizja BESA – Tearcë e përkujton kreun e BDI-së se ai duhet të heq dorë nga deklaratat populiste për bashkimin e shqiptarëve, fillimisht ai le ta bashkoj subjektin e tij e më pastaj të bëj deklarata pompoze për të tërhequr vëmendjen e opinionin publik nga “flaka” brenda partisë së tij.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tara

Taravari: Rroga mesatare në Maqedoninë e Veriut do të jetë minimum 800 euro (Video)

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

INFO

NA NDIQ