Lëvizja BESA themeloi degën në Manastir, Afërdita Batallovska u zgjodh kryetare

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Lëvizja BESA filloi përgatitjet e saj për Kongresin e dytë të partisë, pikërisht
në Manastir ku sonte zgjodhi strukturën e re. Për kryetare dege u zgjodh
Afërdita Batallovska e cila ka një përvojë shumë vjeçare në organizimin
politik të shqiptarëve të Manastirit.

Të pranishëm në Kuvendin zgjedhor të degës Manastir morën pjesë edhe
anëtarët e komisionit për organizimin e kongresit, Abdush Demiri, Fatmir
Limani, Adnan Azizi dhe Arjanit Hoxha!

TË FUNDIT
2 minuta
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
9 minuta
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
16 minuta
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
17 minuta
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
33 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
5 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
12 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
17 minuta
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
6 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

LEXO MË SHUMË

artan-dhe-faton-hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

Biden

Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

INFO

NA NDIQ