Lëvizja Demokratike e Izet Mexhitit, sot mban Kuvendin Themelues

INA
INA

13 Gusht, 2023

Partia Politike e themeluar nga Izet Mexhiti e që do të quhet Lëvizja Demokratike, ka caktuar për ditën e diel zhvillimin e Kuvendit Themelues ku pritet të zgjidhen organet partiake, përcjell KlanM.

“Mbajtja e Kuvendit themelues të Lëvizjes Demokratike erdhi pasi ditë më parë në afat rekord u mblodhën nënshkrimet e nevojshme për regjistrimin e partisë. Qindra bashkëmendimtarë të Izet Mexhitit ishin mbledhur ditë më parë në zyrat e noterëve për të dhënë firmën e tyre për Lëvizjen që premton ndryshimin pozitiv për shqiptarët në RMV. Nga ana tjetër Lëvizja Demokratike tanimë ka përzgjedhur edhe logon partiake përmes konkursit publike, njëlloj sikurse edhe emrin e partisë”, thuhet në njoftimin e LD-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5165

IQOS – alternativë për duhanpirësit e rritur, e zhvilluar në bazë të provave shkencore

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia e Veriut vazhdimisht po dëshmon se është një partner i shkëlqyer

mickoski

Mickoski: Po digjem nga dẽshira për zgjedhje, do ti fitojmë 61 deputetë

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Pa Ligj për konfiskim të pasurisë në procedurë civile, nuk mund të kemi luftë kundër korrupsionit dhe krimit

escobar-eskobar

Eskobar: I jemi mirënjohës Maqedonisë së Veriut për lidershipin rajonal dhe pro-evropian

arber ademi

Ademi: Lloga ka mbështetjen e BDI-së

ajri-i-ndotur

“Guardian”: Maqedonia dhe Serbia kanë ajrin më të ndotur në Evropë

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

INFO

NA NDIQ