Lëvizja Demokratike: Me gënjeshtra nuk sulmohet opozita shqiptare

Picture of INA
INA

12/09/2023

Artan Grubi në çdo paraqitje të tij publike, në mungesë të fakteve të qëndrueshme, merret me opozitën shqiptare, thuajse opozita është ajo që e drejton shtetin, thuhet në kumtesën e Lëvizjes Demokratike.

“Në fakt, partitë opozitare Grubit i janë bërë obsesion dhe, në mungesë të argumenteve të besueshme, ai shpik disa gënjeshtra bajate dhe të tejdukshme, të cilat kanë efekt krejt të kundërt dhe ndikojnë në përmirësimin e imazhit të partive opozitare. Ai gënjen kur thotë se partitë e opozitare janë bërë vasal të VMRO-së, sepse ashtu e kupton ai politikën, si vasalotet, aq më tepër kur dihet se akoma, prapa kulisave, frymon dashuria e pashuar midis BDI dhe regjimit të Nikolla Gruevskit. Gënjen kur thotë se partitë opozitare e keqpërdorën vizitën e kryeministrit Kurti, gënjen kur thotë se vizita familjes Devolli, nuk ishte përzierje e BDI-së në Kosovë, trillon kur thotë se oligarkëve maqedonas po ju pengojnë shqiptarët e suksesshëm në politikë, duke aluduar këtu edhe për veten. Por, Grubi tha edhe se asnjë nga ministrat e Aleancës për Shqiptarët nuk i ka kundërshtuar ndryshimet në Kodin Penal, ashtu siç thuhej në media nga krerët e kësaj partie. Pra, pikërisht Aleanca duhet të tregojë se kush në fakt po gënjen: Grubi apo Aleanca!”, thuhet mes të tjerash në kumtesë.

TË FUNDIT
2 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
2 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
3 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
4 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
4 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
10 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
1 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
6 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
1 ditë
Shtrenjtohet buka

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ