Lëvizja e ardhshme potenciale në karrierën e Luka Modric pas 12 vitesh te Real Madridi

INA
INA

20/11/2023

Luka Modric do të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit për t’u bashkuar me Ligën Profesioniste të Arabisë Saudite, sipas mediave spanjolle.

Sipas Sport, kroati duket se është i vendosur të përfundojë karrierën e tij dymbëdhjetë vjeçare tek Los Blancos në fund të sezonit.

Agjenti i tij ka lënë të kuptohet më parë se mesfushori ka pasur disa oferta nga klube të tjera.

“Këtë verë ka pasur interes. Lojtari ka disa oferta, nga një klub i kryeqytetit dhe një tjetër klub”, kishte thënë agjenti i Modric.

“Modric aktualisht po mendon për Real Madridin, por ideja e tij për të kaluar në Ligën Profesioniste të Arabisë Saudite është e mundshme nëse oferta është e përshtatshme”.

Kroatit 38-vjeçar i është ulur minutazha falë transferimit të yllit anglez Jude Bellingham.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ