Lëvizja “Populli” e Zejdit me një zëvendësministër pjesë e Qeverisë teknike (FOTO)

ina-online
ina-online

29/01/2024

Edhe partia e sapoformuar Lëvizja Populli e Skender Rexhepit-Zejdit është bërë pjesë e Qeverisë teknike.

Onur Ali është zëvendësministri i ri i kulturës i deleguar nga kjo parti me një deputet votoi për Talat Xhaferin për kryeministër teknik.

Deri tani këtë post e ka ushtruar Daim Luçi. Ndërsa, Onur Ali merr këtë post për 100 ditët e ardhshme dhe se ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

pensionist-pleq

Pensionet do të rriten për 5% – Ai më i ulëti do të ketë shtesë vetëm 626den

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

INFO

NA NDIQ