Lëvizja ZNAM e Dimtrievskit shpalli bartësit e listave për deputetë

ina-online
ina-online

22/03/2024

Lëvizja “ZNAM – Për Maqedoninë tonë” të dielën do të prezantojë kandidatët për bartës të listave për deputetë në gjashtë njësitë zgjedhore për zgjedhjet parlamentare.

Ata sot në një konferencë për media i bëri të ditur zëdhënësi i kësaj partie, Nikolla Memov.

Njësinë e 5 zgjedhore do ta kryesojë Vesna Bendevska, ish-deputete me profesion psikolog.

Bartës i listës në Njësinë 3 do të jetë Pavle Arsovski, gjeneralmajor në pension, doktor në shkencat historike.

Bartës i listës në Njësinë 1 është Boban Karapejovski, profesor në Fakultetin Filologjik në Universitetin e Shkupit.

Bartës liste në Njësinë 2 do të jetë Daniel Stojçevski, magjistër i së drejtës penale, drejtor i NP “Pastrim dhe Gjelbërim” në Kumanovë.

Njësinë 4 do ta kryesojë ekonomisti Mile Cekov, kryetar i Odës Ekonomike të Maqedonisë Juglindore.

Bartës i listës në Njësinë 6 do të jetë Nebojsha Zaharievski, avokat.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ