Lewandowski akuzon: “Gjyqtarët spanjolë po “vrasin” La Ligën”…

ina-online
ina-online

3 Shtator, 2023

Ndërkombëtari polak i katalanasve deklaroi se La Liga nuk është një kampionat sulmues dhe gjyqtarët spanjolë janë ata që e bëjnë këtë.

“Gjyqtarët keqinterpretojnë shumë situata. Nuk e di kush është përgjegjës për këtë. Ndoshta ata do të donin të reagonin ndryshe, por ndoshta kanë disa udhëzime paraprakisht, çfarë duhet t’i kushtojnë vëmendje, çfarë jo. Natyrisht, La Liga nuk dëshiron të promovojë lojën sulmuese”, beson Lewandowski.

“Arbitrat duhet të jenë të vetëdijshëm se Osasuna është një ekip që nuk dëshiron të luajë futboll, lojtarët simulojnë, provokojnë, bëjnë faulle shumë. E kuptoj që është një situatë e vështirë për gjyqtarët. Ndonjëherë i lejojnë skuadrat ta vrasin lojën, në vend që të tolerojnë ata që duan të luajnë futbll”, theksoi sulmuesi polak.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

lukaku

Lukaku: Mjaftoi një telefonatë që të kaloja te Roma, Mourinho e di mirë çfarë burri jam unë

Hajrulla Ceku

Kosova planifikon ti ndërtoj 27 stadiume brenda 5 viteve

karate kosova medalje

Kosova me pesë medalje në Kampionatin Ballkanik për seniorë e veteranë në Tiranë

kombetarja

Shqipëri – Bullgari, FShF del me njoftim për biletat (FOTO)

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Nuk kam mbaruar ende, dua të fitojë ndeshje e trofe dhe të shënojë gola

INFO

NA NDIQ