Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

ina-online
ina-online

02/10/2023

Emri i Robert Lewandowski mbetet në listat e disa skuadrave në Arabinë Saudite si një nga yjet e radhës për të shkuar atje.

Verën e kaluar ai tashmë kishte disa kontakte, por polaku absolutisht e mbylli derën, por Barça është e vetëdijshme se do të rikthehet në garë në qershor, kur ai ka vetëm një vit të mbetur nga kontrata e tij.

Gjithçka do të varet nga lojtari, i cili bëri një përpjekje të madhe për të ardhur dhe ndihet shumë rehat te Barcelona.

Pak ditë më parë, emri i Lewandowskit ishte sërish në gojën e lojtarëve të klubit Saudi Abha, skuadër e drejtuar nga ish-trajneri polak.

Ata iu referuan atij si nënshkrimi i madh për sezonin e ardhshëm. Realiteti është se Abha dhe tre klube të tjera saudite u përpoqën ta tundonin, por lëvizjet nuk patën efekt.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ