Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

INA
INA

03/12/2023

Si një lider i vërtetë i skuadrës, Robert Lewandowski ka motivuar shokët e ekipit në prag të ndeshjeve të rëndësishme që e presin Barcelonën.Barça në fakt është kualifikuar në raundin e 1/8-ave të Champions League, por është në ndjekje të Real Madridit kryesues në kampionat. Siç tha qendërsulmuesi polak, “tani duhet vrapuar”.

“Sezoni është i gjatë, por ne duhet të bëjmë një hap përpara.

Ne duam të fitojmë çdo ndeshje dhe është shumë e rëndësishme të mposhtim Atleticon dhe Girona këtë javë. Ne duhet t’i marrim fitojmë këto gjashtë pikë”, ka thënë Lewa për kanalet zyrtare të klubit.
Ne nuk jemi një skuadër çfarëdo, ne jemi Barça. Pastaj luajmë në shtëpi dhe mund dhe duhet të japim gjithçka nga minuta e parë për të fituar. Tifozët mund të na ndihmojnë, ata janë shumë të rëndësishëm për ne. Ata na ndihmojnë të qëndrojmë të bashkuar si skuadër”.

Barcelona do të përballet me Atletico Madrid këtë të diel dhe me Girona-n shtatë ditë më vonë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ