Lewandowski pritet ta marrë “Topin e Artë 2020”

Picture of ina-online
ina-online

15/05/2024

Pas katër vjetësh drejtësia mund të vendoset për Robert Lewandowskin, me sulmuesin polak që mund të marrë “Topin e Artë” që iu “mohua” në 2020-ën, për shkak të pandemisë COVID-19.

Nga Spanja raportohet se “France Football” mund të bëjë një hap prapa, duke planifikuar prej dy muajsh tashmë që t’i japë polakut trofeun që i përket.

Në atë sezon, Lewandowski kishte fituar triplet me Bayern Munich, duke marrë në shtëpi trofeun e Bundesligës, Kupës së Gjermanisë dhe më kryesorin, Champions League-n.

Ndërsa në nivel personal, në atë sezon polaku shënoi 55 gola në 47 ndeshje të luajtura, për atë që ishte viti më i mirë i jetës së tij futbollistike.

Statistika që e bën atë të ishte lojtari më i mirë në botë në atë kohë, por “Topi i Artë” nuk iu dha kurrë. Tani, pas katër vjetësh, drejtësia mund të vendoset dhe për Lewan do të ishte qershia mbi tortë e një karriere vërtet të jashtëzakonshme.

TË FUNDIT
6 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
7 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
7 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
6 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
17 orë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
17 orë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
17 orë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ