Licencohet Federata Aeronautike e Kosovës

INA
INA

7 Qershor, 2023

Federata Aeronautike e Kosovës ka njoftuar dje se e ka fituar licencimin në bazë të standardeve të reja të organizatave sportive.

“Federata Aeronautike e Kosovës nga sot është licencuar në përputhje me standardet e reja të qeverisjes së organizatave sportive”, thotë komunikata e tyre në Facebook.“Në bazë të përmbushjes së standardeve mund të zhvillojmë veprimtaritë sportive deri në afatin e ri -licencimit, ciklin olimpik 31.12.2024”.

“Njëherësh kemi nënshkruar Memorandumin e bashkëpunimit me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ( MKRS) për vitin 2023, në bazë të kategorizimit të sportit dhe rregulloreve në fuqi”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ