Lider i ri në LSDM? – “Pas pushimeve verore”

INA
INA

24/07/2023

Çështja e liderit të ri të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë do të hapet për diskutim pas pushimeve verore, ka bërë të ditur nënkryetarja e kësaj partie, Sanja Llukarevska në “SummerClick” në TV21.

Ajo siguroi se procedura e zgjedhjes do të jetë në mënyrë demokratike dhe transparente.

“Nuk kemi diskutuar për këtë temë. Do ta hapim pas pushimeve verore, por derisa të arrijmë deri te favoriti ynë sigurisht se do të kemi proces brenda në parti”, tha Llukarevska.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatmir mexhiti

Mexhiti: Në qeveri do ta ngre çështjen e të punësuarve me kontratë të përkohshme në MSH

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

radojcic milan

Ngrihet alarmi pas urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit/ Ky mund të jetë plani i Serbisë!

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

INFO

NA NDIQ