Liderët e Hezbollahut, Hamasit dhe Xhihadit Islamik takohen për “rezistencë”

INA
INA

25/10/2023

Lideri i Hezbollahut është takuar me liderët e grupeve militante palestineze Hamas dhe Xhihadit Islamik, raportoi televizioni al-Manar.

Hassan Nasrallah është takuar me nënkryetarin e Hamasit, Saleh al-Arouri dhe liderin e Xhihadit Islamik, Ziad al-Nakhala, për të vlerësuar se çfarë duhet të bëjë aleanca e tyre për të “arritur një fitore të vërtetë për rezistencën” në Gazë, raportoi kanali në pronësi të Hezbollahut.

Në një deklaratë të Hamasit është thënë se mbi 80 persona janë vrarë dhe qindra janë plagosur, gjatë 20 orëve të fundit në Gazë.

Izraeli ka thënë se ofensiva e fundit ka shënjestruar tunelet dhe selitë e Hamasit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

Talat Xhaferi3

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Në gjurmët e Shën Kliment Ohrit, gjuha maqedonase është bërë realitet në Evropë dhe në botë

rusko

Ruskovska: Hetimi fillimisht duhet të vërtetojë qëllimin për vrasjen e Pançes dhe Vanjës

S-600x360

Në samiti BE – Ballkani Perëndimor, Kosovës e Serbisë do t’i bëhet thirrje për normalizim

bagdat

Ambasada amerikane në Bagdad sulmohet me raketa

pendarovski-nato

Pendarovski: Shën Klimenti le të jetë mësim për shoqërinë tonë

INFO

NA NDIQ