“LIDL” do të ndërtojë qendër logjistike në Kumanovë

ina-online
ina-online

1 Shtator, 2023

Komuna e Kumanovës njoftoi se dje në ankand publik i ka shitur tokë zinxhirit tregtar “Liddle” për ndërtimin e qendrës logjistike.

Procedura për tjetërsimin e tokës ndërtimore është realizuar me ankand publik elektronik, për G4-magazina dhe magazina në lokacionin në zonën e re zhvillimore industriale në Kojnare të Epërme, përcjell INA.

Për ankand publik ishin regjistruar tri kompani, ndërsa ofertuesi më i favorshëm me çmimin më të lartë të ofruar ka qenë kompania DTM LIDL Maqedonia e Veriut DOOEL me seli në Shkup. Oferta më e favorshme është 1906 denarë për 1m2, ose gjithsej 170.996m2 (~17ha) është 325.920.015,00 denarë (~5,3 milionë euro).

“Pas përfundimit të procedurës administrative për përzgjedhjen e ofertuesit më të favorshëm dhe pas plotësimit të të gjitha kushteve të parapara në thirrjen publike, prona do të kalojë në pronësi të ofertuesit më të favorshëm, pas së cilës do të vijojë realizimi i investimit”, njoftoi Komuna e Kumanovës.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Ligji për amnisti është dorëzuar në Kuvend – do të zbatohet me procedurë të shkurtuar

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ