LIGA E KAMPIONEVE/ Dy rivalët e Interit dhe një çift që do pikët e para, publikohen formacionet zyrtare

ina-online
ina-online

03/10/2023

Ndeshjet e dyta në grupe në Ligën e Kampioneve nisin sot me dy përballje shumë interesante që mund të jenë ndoshta deri diku përcaktuese për ecurinë e mëtejshme të dy skuadrave.

Salcburgu, pasi mori pikët e plota në transfertë ndaj Benfikës, pret sot Real Sociedadin i cili barazoi me Interin në një ndeshje që spanjollët e dominuan.

Ndërsa në Grupin C, në të cilin gjenden edhe Napoli me Real Madrid, do të jetë përballja e sotme mes Union Berlin dhe Bragës që mund të përcaktojë se cila mes këtyre dy skuadrave do të shihet si pretendente për të rivalizuar me ekipet e mësipërme për vendin mes dy të parave që vazhdojnë më tej në këtë turne.

Shiko formacionet KETU

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ