Liga e Kampionëve rikthehet me super tetë ndeshje

INA
INA

07/11/2023

Gara më prestigjoze evropiane në nivel klubesh, Liga e Kampionëve rikthehet sot dhe nesër me ndeshjet jashtëzakonisht interesante.

Do të zhvillohen gjatë këtyre ditëve sfidat e rrethit të katërt të fazës së krupeve të këtij kompeticioni ku do të kemi përballje shumë interesante.

Sot në radhë janë ndeshjet e grupeve E, F,G dhe H ku spikat ballafaqimi ndërmjet Milanit dhe PSG-së në kuadër të grupit F. Italianët edhe më tutje mbeten pa fitore, me dy barazime dhe një humbje, kurse PSG është liderë me gjashtë pikë.

Në po të njëjtin grup do të ballafaqohen edhe Borussia Dortmundi dhe Newcastle United.

Sfidat tjera janë këto:

Shakhtar-Barcelona

Atletico Madrid-Celtic

Crvna Zvezda-Leipzig

Porti-Antëerp

Lazio-Feynoord

Manchester City-Youbg Boys

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fifa

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Messi Mesi Inter Miami

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Rennae Stubbs

Kjo grua ia përplas fytyrës, serbët të nervozuar

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

INFO

NA NDIQ