Ligjet me flamurin evropian në Kuvend, Mickoski kërkon reagimin e ndërkombëtarëve

INA
INA

8 Maj, 2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski tha sot se ligjet që kanë të bëjnë me ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10D sot kanë mbërritur në Kuvend, me yllin evropian. Ai me këtë rast i bëri thirrje Delegacionit të BE-së në Shkup dhe ambasadave të huaja që të reagojnë ndaj këtij hapi të pushtetit.

“Kemi marr informatë se ligjet tanimë kanë arritur në Kuvend, me yll evropian. Unë sot nuk do ta komentoj këtë, do ia lë Zyrës së BE-së, që gjatë ditës së sotme të komentoj…iu bëjë thirrje edhe ambasadave të vendeve të BE-së që të deklarohen gjatë ditës së sotme, për atë që sot e bënë qeveria e BDI-së dhe LSDM-së”, tha Mickoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

teuta-arifi

Teuta flet për përçarjet dhe përvjetorin e BDI-së

Ali-Ahmeti2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

veriu i kosoves zvecan

Sulmohet vetura e policisë me mjete të forta nga protestuesit në Zveçan

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Vendimi për zjarrin në Spitalin Modular/ Besimi: Nuk e kam të qartë aktvendimin, jam i pafajshëm

2FA6E074-7C03-40D7-A5F8-CF38916EFFBC

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

spasovski

Spasovski për alarmet e rreme për bomba: Me protokollet e reja u intensifikuan hetimet dhe arritëm në rezultate

5F921A58-1701-4340-826E-7AA7411464BC

Arifi për debatin në parti: Shokët tanë është mirë që bashkërisht me ne, ta përkujtojnë rëndësinë e BDI-së edhe në Ballkan

ali-ahmeti-2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

policija-1-800x445

MPB: Trafikimi i migrantëve – arrestohen 10 persona!

INFO

NA NDIQ