Ligji për lojërat e fatit mbërriti në Kuvend

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Shkurt, 2023

Ndryshimet e Ligjit për Lojërat e fatit kanë arritur në kuvend dhe pritet që të votohen për pak kohë për shkak se procedura do të kalojë me flamurin evropian.

Përmes këtij propozimi janë përcaktuar kushte të reja dhe më të ashpra për marrje të licencës për organizimin e lojërave të fatit, përkatësisht, këto objekte do të duhet të jenë së paku 500 metra larg shkollave fillore dhe të mesme. Më herët nga Lëvizja Antibixhoz kishin kërkuar që objektet e lojërave të fatit të jenë së paku 3 kilometra larg vendbanimeve, por kjo kërkesë nuk është pranuar nga Ministria e Financave, ndërkaq ka hasur në kundërshtim edhe nga organizatorët e lojërave të fatit, sipas të cilëve, mijëra njerëz rrezikojnë të ngelin pa punë. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ