Ligji për lojërat e fatit, Snopçe opozitës: Po bëni politikë dyftyrëshe, kam argumente për të gjitha komentet e juaja…

ina-online
ina-online

09/10/2023

Deputeti Halil Snopçe nga Aleanca për Shqiptarët në Komisonin e Cështejeve Europiane sot tha se opozita me qëllim po manipulon me ligjin për lojrat e fatit, duke bërë teatër para qytetarëve teksa nuk miraton ligjin i cili do të rregullonte tregun e kësaj veprimtarie në vendin tonë.

Politikat e opozitës, Snopçe i quan si dyftyrëshe dhe aspak qëllim mira.

“ Më 20 prill të vitit 2022, Aleanca për Shqiptarët ka propozuar ligjin për lojrat e fatit, ju e dini shumë mirë sepse ua përkujtoi dhe z.Arbër Ademi. Prej atëherë e deri më sot, ai ligj asnjëherë nuk është diskutuar, pse, sepse dikujt i konvenon situate aktuale me lojrat e fatit. Kam argumente për secilin koment të juajin! Dilni këtu në foltore na flisni për lojra të fatit online, jo BDI, jo ASH… hajde pra, votoni propozimin tonë dhe situate do të ndaloj këtu. Nuk do të ketë as lojra online e as pretentime te tjera, por mos dilni në foltore e të bëni politike dyftyrëshe dhe teatër para qyetetareve. Përkraheni ligjin për lojrat e fatit”, deklaroi Snopçe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ