Ligji për pagën minimale sot para deputetëve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Ligji për pagën minimale është dorëzuar në Kuvend. Ndërkaq për të do të diskutohet në seancën e sotme në Kuvend.

“Ligji për pagën minimale e pranoi sot kryetari nga Qeveria, dhe gjithashtu e plotësoi rendin e ditës që sot të jetë në seancë që tashmë është caktuar”, njoftojnë nga Kuvendi.

Ndryshe, sipas vendimit të fundit, paga minimale parashihet të bëhet 18.000 denarë.

TË FUNDIT
32 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
38 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
38 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
38 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
1 ditë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
38 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ