Fatmir Limani: Shoferi i Ali Ahmetit është milioner dhe jetonte në një shtëpi me hambar

ina-online
ina-online

22/07/2023

Fatmir Limani, nënkryetar i Lëvizjes Besa në një intervistë TV Alfa sërish ka folur për kreun e BDI-së, Ali Ahmeti dhe bashkëpunëtorët e tij.

“Të gjithë e dimë se në çfarë shtëpie ka jetuar shoferi i tij. Ishte një lloj shtëpie me dy kate, e thoshim hambar, dy dhoma lart, dy poshtë dhe poshtë ishin kafshët. Tani ka një vilë dhe një oborr të madh që e ka uzurpuar”, tha Limani në Alfa Tv, përcjell Faktor.mk.

Ai theksoi se ekzekutor i mafies është ministri i Sistemit Politik dhe Marrëdhënieve Ndërkomunitare, Artan Grubi.

Limani shtoi se Grubi ka pasur shumë vetëbesim edhe në zgjedhjet lokale, por në Kërçovë kanë fituar me ndihmën e LSDM-së dhe kanë qenë të sigurt se do të fitojnë në Tetovë, por kanë humbur me pesë ulëse./Faktor.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ