Limani dhe Murtezi kërkojnë zgjidhje për evitimin e kolonave në vendkalimet kufitare (Video)

Picture of INA
INA

01/07/2024

Ministri për Politikë sociale, demografi dhe rini, Fatmir Limani i shoqëruar nga sekretari organizativ i Alternativas, Bashkim Murtezi, vizituan pikëkalimin kufitar në Tabanoc, ku nga zyrtarët në këtë pikalim u njohtuan me situatën këtu, frekuencën e automjeteve dhe pasagjerëve në të dyja anët e kufirit, në fillimin e vlugut të pushime verore, kur vërehen kolona të gjata të automjeteve

“Është premtim parazgjedhor zgjidhja e cështjes së rradhëve të gjata në të gjitha pikat kufitare”, është shprehur Limani, duke theksuar se po bëhen përpjekje për ti evituar kolonat e gjata që u shkaktojnë kokëdhembje qytetarëve dhe mërgimtarëve. (INA)

TË FUNDIT
4 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
1 ditë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
11 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
4 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
1 ditë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
11 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
1 ditë
BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari
9 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ