Limani krah zv.shefit të misionit të SHBA-ve Eric Meyer në tribunën e EUROTHINK

Picture of ina-online
ina-online

25/10/2023

Kryetari i Këshillit të komunës së Gostivarit, Valbon Limani krah zëvendës shefit të misionit të ShBA-ve në vendin tonë, Eric Meyer ne tribunen e EUROTHINK që sot është zhvilluar në Shkup.

Tribuna, siç njofton Limani ka ardhur me rastin e mbarimit të projektit “Me Këshillat Lokal për Preventivë drejt një bashkpunimi më të mirë”, ku ai ka përfaqësuar komunën e Gostivarit.

“I nderuar të jem panelist në shënimin e përfundimit të projektit “Me Këshillat Lokal për Preventivë drejt një bashkpunimi më të mirë”, ku isha në panel së bashku me zëvendës shefin e misionit të ShBA-ve në vendin tonë, ekselencen e tij Eric Mejer, përfaqësuesin e Eurothink – Qendra për Strategji Evropiane, me kryetarin e komunës së Strumicës z. Kostadin Kostadinov dhe zëvendë kryetarin e Kisella Vodës, z. Ivan Mirkovski, si tre komuna që kemi memorandum bashkëpunimi me Qendrën për Strategji Evropiane Eurothink”, shkruan Limani në rrjetet sociale.

Limani thotë se gjatë projktit “Me Këshillat Lokal për Preventivë drejt një bashkëpunimi më të mirë” Komuna e Gostivarit ka themeluar Këshillin për prevenim dhe Grupi operativ për mbrojtjen nga zjarret.

“Në konferencën perfundimtare të projektit “Me Këshillat Lokal për Preventivë drejt një bashkëpunimi më të mirë” ne fjalën time theksova se bashkëpunimi me Eurothink ka qenë i dobishëm për komunën dhe qytetarët tanë, pasiqë Komuna e Gostivarit tanimë ka themeluar Këshillin për prevenim i cili është funksional, si dhe është themeluar ekipi i parë tematik, respektivisht Grupi operativ për mbrojtjen nga zjarret. Poashtu, theksova se anketa e Eurothink në kuadër të projektit, na ka ndihmuar në detektimin e problemeve të caktuara në Komunën tonë”, thotë më tej Limani.

Ai shton se Komuna e Gostivarit do të vazhdon të përkrah dhe të të jetë pjesë e iniciativave të këtilla.

TË FUNDIT
7 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
48 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
52 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 orë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

ME TE LEXUARA

14 orë
Mickoski: Ambasadorët evropian nuk duhet të zemërohen për miqësinë me Orbanin
1 ditë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
21 orë
Çavkov del nga burgu
13 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

INFO

NA NDIQ