Limani për lajmet kundër Lëvizjes BESA: Aliun e ka kapluar frika pas shpalljes së anketës

ina-online
ina-online

28/07/2023

Fatmir Limani i ka quajtur frikë dhe panik, lajmet e përhapura në mediat e afërta me BDI se kinse selia e Lëvizjes BESA në Kërçovë është vënë në shitje.

Sipas Limanit këto veprime të BDI-së vijnë pas frikës që ka kapluar këtë parti me publikimin e anketës së fundit të BRIMA GALLUP ku në kampin politik shqiptar Lëvizja BESA, Alternativa dhe Grupi zjarrit dilnin fitues në zgjedhjet e ardhshme.

“Aromë coftine përhapet nga këlyshët e ngordhur që dirigjohen përmes nëntokës Ahmediste të infiltruara në formacionet e Lëvizjes BESA.
Shërbimet sekrete në bashkëpunim me shërbëtorët që funksionojnë si dorën e zgjatur e LSDM/BDI-së, përpiqen që të shkaktojnë huti në masë, duke ringjallur tradhëtarët që t’u shërbejnë në shqelmimet e fundit përpara cofjes së tyre. Karadyzen-Edepsëzi që s’përzgjedh mënyra, metoda e mekanizma, për të shkaktuar përçarje te Opozita Shqiptare, e cila këtë rradhë do t’i nxjerri në “shesh” të gjitha tradhëti-vrasjet e bëra, për të ruajtur pushtetin me çdo kusht”, ka shkruar ndër të tjerash Limani në Facebook./Lajmpress

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

notre dame

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë?

INFO

NA NDIQ