Limani: Sot, Drini hyn te pasuria e katragjyshit

ina-online
ina-online

21/09/2023

Shkruan: Fatmir Limani
● Kanalizimi në Zajaz kushton 300-400000 €, vetëm njëra veturë e familjes Ahmeti është mbi 200000 €.
● Një anëtar i familjes Ahmeti bleu “SORAVIA-N” 40.000.000 (milion) €, e barazvlefshme me një Fabrikë që do ndalonte mbi 1000 (një mijë) të rinjë në vendlindje dhe mos ikin në Gjermani…
● 120.000.000 (milion) € tenderimin e kapërdiu shoqëruesi i dhëndërrit të Ahmrtit…
● Saraji në Zajaz u paraqit si pronë e katragjygjit.., sipas gënjeshtrëarit dhe hajdutit të shekullit…
● Porsche përpara Range-Rover sa kushton…, pse gazetarët e TV 21 e kursenin… ?
*Ps: Portalet, gazetat, televizionet…, janë po-aq përgjegjës sa politikanët në këtë periudhë jetike të vendit dhe kombit…/Lajmpress

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

amina nuraj

Një grua nga Sanxhaku vlen më shumë se një mijë burra në Ballkan

muhamer pajaziti

Arsimtar, e kemi marrë vizën për Gjermani

crispi

“Mbani sytë nga Shqipëria”, si e mbrojti Shqipërinë, arbëreshi në krye të Italisë

Lutfi Dervishi

Falimentimi i fjalës

refugjate-emigrante

Pse emigrimi është kthyer sërish në një problem të madh?

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

kissinger

Kissingeri, Jugosllavia dhe ‘seljački rokenroll’

emin-azemi-656x365

Sot 105 vjet u formua Mbretëria SKS, ose “burgu i popujve jugosllav”

Lavrov Shkup

Pse ministri shqiptar nuk bojkotoi Lavrovin, ja skenarët si u bllokua kryediplomati rus nga bullgarët dhe u braktis nga liderët evropianë

INFO

NA NDIQ