Linda Idrizi nga Tetova e fiton çmimin ‘Dizainerja më e mirë në Evropë’

Picture of ina-online
ina-online

23/08/2023

Te Hënën ne Stamboll është mbajtur mbrëmja gala e “The Best Of Europe Awards” ku në mesin e shumë te Ftuarve Special nga rajoni dhe Bota, u ndan shume çmime për kategori te ndryshme.

Ne këtë ngjarje madhështore u shpërblye edhe shtëpia e modës nga Tetova Artizanat Gold me dizajneren Linda Idrizi te cilët njihem per veshjet e tyre tradicionale.

Dizajnerja e kësaj shtëpie te modës Linda Idrizi, mori çmimin e parë ‘Dizajnerja më e mirë për veshje me punë dore ne nivel ndërkombëtar’.

Linda ne skenën e spektaklit u shpreh shumë e lumtur me këtë çmim dhe deklaroi qe ky trofe është një mbështetje për te dhe Artizanat Gold, që të vazhdojnë tutje me krijime edhe me unike për të gjitha vajzat që duan të duken bukur në rastet e tyre te veçanta.

Vlen te theksohet që është hera e parë që një dizajnere shqiptare për veshje me punë dore arrin të marr në çmim kaq te rëndësishëm në nivel ndërkombëtar.

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
6 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

15 orë
Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
19 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë
14 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
6 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
19 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

INFO

NA NDIQ