Linda Morina me këngë edhe për tërmetin, ja vargjet që i ka kushtuar (VIDEO)

0

Linda Morina nuk ka ndjenjur rehat dhe i ka kushtuar një këngë në shenjë solidarizimi dhe shprehje të ngushëllimeve për të prekurit nga tërmeti i 26 Nëntorit që goditi zonën e detit të Adriatikut, kryesisht Durrësin, Thumanën, një pjesë të Lezhës dhe vendbanime përreth. Linda Morina me disa vargje i ka kushtuar një këngë kësaj ngjarje, që sipas ka prekur thellë shpirtin e saj, por edhe gjithë Kosovën. Dëgjojeni:

Keng per termetin tu e lut Zotin

Gepostet von Linda Morina Offishëlll am Mittwoch, 27. November 2019