Linjë e re ajrore Shkup-Split, ja kur fillon?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Transportuesi kombëtar kroat, Croatia Airlines, do të prezantojë një linjë të re sezonale ajrore në linjën Shkup-Split, nga 12 maji i këtij viti, përcjell INA.

Ky njoftim është bërë nga TAV Macedonia, duke shtuar se linja ajrore do të jetë ndërmjet Aeroportit Ndërkombëtar të Shkupit dhe aeroportit në Split. Kjo linjë do jetë aktive gjatë sezonit veror, nga 12 maji deri më 14 tetor 2023.

Gjatë kësaj periudhe, Croatia Airlines do të operojë me një avion Dash 8-Q400, me kapacitet 76 ulëse, dy herë në javë, çdo të martë dhe të premte. Orari i mbërritjes në Shkup do të jetë ora 23:25 e martë / 23:00 e premte, ndërsa ora e nisjes do të jetë ora 5:45 të mërkurën dhe të shtunën. Kohëzgjatja e fluturimit në mes të Shkupit dhe Splitit është rreth 1 orë e 25 minuta.

Për të shënuar nisjen e linjës së re sezonale Shkup – Split, Croatia Airlines do t’u ofrojë pasagjerëve një zbritje prej 15 përqind në blerjet e biletave ajrore midis 15 dhe 21 mars, si për biletat një drejtimi ashtu edhe për biletat e kthimit.

Zbritja promocionale do të jetë e disponueshme në të gjitha pikat e Croatia Airlines, duke përfshirë blerjet online përmes faqes së internetit të Croatia Airlines (www.croatiaairlines.com) dhe përmes aplikacionit celular duke futur kodin promocional SKOPJE15, si dhe në sportelin e Croatia Airlines në Shkup. Aeroporti Ndërkombëtar.

Zbritja vlen për çmimin bazë, ndërsa taksat e aeroportit dhe tarifat e tjera mbeten të njëjta dhe paguhen plotësisht. Spliti do të jetë destinacioni i dytë në Kroaci me të cilin do të lidhet Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit. Linja ajrore kombëtare kroate fluturon çdo ditë në linjën Shkup-Zagreb.(INA)

TË FUNDIT
38 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
1 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
2 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
2 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

ME TE LEXUARA

23 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
2 orë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
18 orë
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
5 orë
Moti sot në Maqedoni
23 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji (FOTO)
2 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

INFO

NA NDIQ