Lionel Messi ‘çmend’ Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Picture of INA
INA

27/11/2023

Efekti Lionel Messi vazhdon të ndikojë në MLS. Sezoni i ardhshëm pritet të jetë akoma dhe më fitimprurës për skuadrat në futbollin amerikan. Gjithçka lidhet me emrin e argjentinasit, tashmë fituesi tetë herë i “Topit të Artë”.

Kampioni i Botës është kthyer në një atraksion në Amerikë, diçka që po shfrytëzohet maksimalisht nga Inter Miami dhe jo vetëm. Klubet kanë përfituar duke rritur çmimet e biletave sa herë që kanë përballje me skuadrën nga Florida. Kjo histori do të zgjas edhe në vitin 2024.

Fanatikët e klubit të Columbus paguajnë mesatarisht 40 dollarë për një vend në stadium, teksa tashmë parashikohet se takimi me Inter Miamin e Messi do kushtojë midis 382 dhe 679 Dollarëve. Ofertës për tifozët nuk i ka shpëtuar as Nju Jork Red Bull. Së bashku me biletën, ata do të përfitojën edhe aksesor të skuadrës në ndeshjen e parë të tyre në shtëpi.

Por nëse ajo është kundër Inter Miami, oferta do binte poshtë dhe do të hynte në fuqi në ndeshjen e dytë si vendase. Rritje të çmimit do të ketë edhe prej tyre, faktor që duhet të shfrytëzohet në maksimum. Tashmë me Messin në skuadër, rritja varion mes 46 dhe 82% për abonimet sezonale, me koston që varion nga 800 deri në 10 mijë Dollarë.

TË FUNDIT
4 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
13 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
15 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
15 orë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
15 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ