Lionel Messi: Guardiola i ka bërë shumë dëm futbollit

ina-online
ina-online

14/11/2023

Lionel Messi është intervistuar nga Jorge Valdano në kanalin Movistar Plus+, ku ka folur për periudhën kur luante te Barcelona nën drejtimin e Pep Guardiolës, ​​mes viteve 2008 dhe 2012, gjatë së cilës fitoi 3 La Liga dhe 2 Liga të Kampionëve.

Tetë herë fituesi i Topit të Artë vlerësoi stilin e lojës që zbatoi Guardiola, i cili ishte aq efektiv sa ndikoi shumë trajnerë të tjerë:

“Guardiola i bëri shumë dëm futbollit. Dukej aq e thjeshtë dhe e lehtë sa të gjithë donin të kopjonin stilin e tij.”

Argjentinasi gjithashtu nuk hezitoi të thoshte se trajneri katalanas ishte më i miri që kishte pasur në karrierën e tij: “Pa dyshim. Guardiola ka diçka të veçantë, veçanërisht në përgatitjen e çdo ndeshjeje dhe gjithashtu në komunikimin e tij me lojtarët, në mënyrën se si na e përcillte strategjinë”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ