Lirohet çmim i naftës dhe benzinës në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

13/05/2024

Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së Maqedonisë së Veriut (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 1,23 % në raport me vendimin e datës 9.5.2024.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 ulen për 1,50 den/litër. Çmimet e shitjes me pakicë të EURODIZELIT (D-Е V) dhe të Vajit Ektra të Lehtë për Amvisëri (EL-1) ulen për 0,50 den/l.

Nga data 14.5.2024, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Çmimi i shitjes me pakicë i Мazutit М-1 SU ulet për 0,602 den/kg dhe do të jetë 44,007 den/kg.
EUROSUPER BS – 95 do të shitet për 84,50 (denarë/litër)

EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 86,50 (denarë/litër)

Naftë motori EURODIZEL BS (D-E V) do të shitet për 74,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) do të shitet për 73,50 (denarë/litër)

Mazut М-1 SU do të shitet për 44,007 (denarë/kilogram).

TË FUNDIT
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
3 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
3 orë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë
4 orë
Qeveria e re drejt formimit, ja detajet

ME TE LEXUARA

11 orë
Vazhdon gjykimi ndaj Zhan Mitrevit
1 ditë
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
10 orë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
1 ditë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
9 orë
Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës
1 ditë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
7 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
23 orë
Përleshje me armë tek rruga e ‘Plastikave’ në Shkup, ka të plagosur
7 orë
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje

LEXO MË SHUMË

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

Qeveria-mkd

Qeveria e re drejt formimit, ja detajet

Afrim Gashi

Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

ari-stoli

Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

derivate nafta dizeli benzin

Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës

INFO

NA NDIQ