Lista e klubeve më të vlefshme, gjashtë skuadra angleze në mesin e 10 të parave

INA
INA

02/06/2023

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë klubi me vlerën më të lartë në botë. Ky është përfundimi i revistës “Forbes” që ka publikuar renditjen e fundit të saj.

Sipas llogarive, madrilenët lenë pas të gjithë emrat e tjerë të mëdhenj të futbollit evropian, pasi vlerësohen 6.07 miliardë dollarë.

Treshja e parë e “Forbes” plotësohet me Manchester United dhe Barcelonën.

“Djajtë e Kuq” vlerësohen 6 miliardë dollarë, e njëjta shifër kjo e përfolur shumë javët e fundit si oferta e sheikëve të Katarit për të blerë klubin e famshëm anglez.

Ndërkohë, pavarësisht problemeve të mëdha financiare, vlera e Barcelonës është 5.51 miliardë dollarë.

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Këto janë 12 klubet të cilat e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

zekirija ramadani

Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

daja

Daja: Nëse pretendojmë një ëndërr të çmendur, duhet ta fitojmë ndeshjen ndaj Plzenit

champions-logo

Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

sylvinjo

‘Do të çojë Shqipërinë në Botëror!’ Sylvinho edhe dy vite të tjera me Shqipërinë?

barcelonaa

Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

struga trim lum

Struga si mysafire mposhti Vardarin

Nadal

Nadal i rikthehet fushave të tenisit

karton futboll

Në futboll do të ketë edhe karton portokalli

INFO

NA NDIQ