Listat e kombinuara të BDI-së e vetme apo në koalicion, kush janë emrat për deputetë?!

ina-online
ina-online

07/03/2024

Mediat po vazhdojnë me lajme spekulative se BDI a do shkoj e vetme apo në koalicion në zgjedhje.

Një nga opsionet e shumëpërfolura është koalicionimi me Aleancën për Shqiptarët të Ziadin Selës, Lëvizjen Populli të Skender Rexhepit-Zejdi dhe Partinë Demokratike Europiane të Arjanit Hoxhës.

Sipas zërave të TV21 në njësinë zgjedhore 1, bartës jozyrtarisht thuhet se do të jetë Blerim Bexheti, kryetar i Sarajit nga radhët e BDI-së, ndërkaq Skender Rexhepi – Zejdi, lider i Lëvizjes Populli do të jetë i dyti në listë.

Dilema mes bartësve ka ende te njësia 2. Të parët në listë përfliten të jenë Sadulla Duraku dhe Ilir Hasani, raporton TV21.

Më tej jozyrtarisht, thuhet se në Njësinë 2 i dyti në listë do të jetë Elmi Aziri nga ASH-ja e Selës. Pas tij vijnë Dijana Toska e Arbër Ademi nga BDI-ja.

Edhe te Njësia e 5 Zgjedhore jozyrtarisht mësohet se nuk ka dilema. Bartës do të jetë Ziadin Sela, kurse befason Musa Xhaferi – pjesë e të ashtuquajturit “Grupi i Zjarrit”, i cili pritet të jetë i dyti në listë.

E kurse te njësia zgjedhore numër 6, jozyrtarisht bëhet e ditur se bartës do të jetë Lideri BDI-së, Ali Ahmeti. Talat Xhaferi do të jetë i dyti, ndërsa pas tij thuhet se do të jenë Ilire Dauti nga ASH-ja, Valdet Xhaferi nga BDI-ja dhe Arjanit Hoxha, lider i PDE-së, raporton TV21.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

INFO

NA NDIQ