LIVE/Këtu ndiqni konferencën e Borell pas takimit trepalësh në Ohër

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Mars, 2023

Në Ohër ka përfunduar negociatat maratonike trepalëshe mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësve të BE-së, Josep Borell dhe Miroslav Lajçak.

Pas këtij takimi maratonik mbi 12 orësh është paralajmëruar të mbahet një konferencë për media nga Borell, por që nuk është bërë e ditur saktë ora se kur do të fillojë.

Në këtë LINK mund të ndiqni adresimin e përfaqësuesit të lartë BE-së, Borrell lidhur me takimin e sotëm.

Kliko linkun KËTU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti

Kurti në NBC: Bandat në veri ose kthehen në Serbi ose arrestohen në Kosovë, pastaj zgjedhjet

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

INFO

NA NDIQ