Liverpool nuk gabon ndaj Royale Union, Roma shkatërron Servetten në “Olimpico”

INA
INA

06/10/2023

Në Grupin E, Liverpool fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Royale Union.

Goli i parë u shënua në minutën e 44-të nga ana e Gravenberch ndërsa në fundin e lojës, shënoi Diogo Jota për të mbyllur llogaritë. Pas këtij trepikëshi, The Reds janë në krye të grupit me gjashtë pikë të plota.

Roma nuk gabon në shtëpi dhe fiton ndaj Servette me shifrat 4-0 në ndeshjen e vlefshme për Grupin G të Europa League.

Verdhekuqtë nuk e vendosën në diskutim fitoren teksa shënuan në pjesën e parë me Romelu Lukakun ndërsa në fraksionin e dytë erdhën golat e Belottit që shënoi një dygolësh dhe Pellegrinit.

Pas këtij trepikëshi, Roma shkon në kuotën e gjashtë pikëve, njëjtë si Slavia e Pragës ndërsa pjesë e grupit janë edhe Servette e Sherffi Tiraspol që mbeten në kuotën e zero pikëve.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ