Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

INA
INA

27/09/2023

Liverpooli, Manchester City dhe Arsenali do ta fillojnë sot aventurën në Carabao Cup, ndërsa Chelsea i rikthehet kësaj gare pas kualifikimit që e siguroi me fitoren ndaj Wimbledon.

Chelsea e mposhti Wimbledonin 2:1 për ta siguruar 1/16-ën e kësaj gare, ndërsa sot luan me Brightonin me fillim nga ora 20:45, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, Liverpooli përballet sot me Leicester Cityn, Arsenali është mysafirë i Brentfordit, kurse ndeshja më interesante do të jetë ajo mes Newcastle United dhe Manchester Cityt.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme të Carabao Cup e gjeni më poshtë.
20:45 Aston Villa – Everton

20:45 Balckburn – Cardiff

20:45 Bournemouth – Stoke City

20:45 Brentford – Arsenal

20:45 Chelsea – Brighton

20:45 Fulham – Norwich City

20:45 Lincoln – West Ham United

20:45 Liverpool – Leicester City

21:00 Newcastle United – Manchester City

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ