Liverpooli fiton në udhëtim te Wolves

ina-online
ina-online

16 Shtator, 2023

Liverpooli ka arritur të fitojë në udhëtim te Wolvesi në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Molineux” përfundoi me rezultat 1-3.

Golat për Reds i realizuan Gakpo në minutën e 55-të dhe Robertson në 85’ dhe Elliot 90+1, kurse për Wolvesin shënoi Hee-Chan (7’).

Pas kësaj fitoreje, Liverpooli merr vendin e parë me 13 pikë, ndërsa Wolvesi në pozitën e 15-të me tri sosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ