Liverpooli kërkon të nisë me fitore vitin 2023, udhëton te Brentfordi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/01/2023

Liverpooli vazhdon me ndeshjen e radhës sot.
Ata do udhëtojnë drejt skuadrës së Brentford.

‘Reds’ e nisën mirë pjesën e dytë të sezonit, pas mposhtën 3:1 Aston Villan.

Më pas 2:1 triumfuan ndaj Leicester City.

Brentford në anën tjetër barazuan 2:2 me Tottenham Hotspur dhe mposhtën 2:0 West Ham United.

Të dy skuadrat hynë në këtë takim me rezultate të mira në ndeshjet paraprake.

Ndeshja fillon nga ora 18:30

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ