Liverpooli me fitore të thellë ndaj LASK-ut

Picture of INA
INA

01/12/2023

Liverpooli ka shënuar fitore të thellë ndaj LASK-ut austriak të enjten mbrëma, në kuadër të Ligës së Evropës.

Liverpooli e fitoi 4:0 ndeshjen e Grupit E.

Luis Diaz shënoi për 1:0 në minutën e 12-të, kurse Cody Gakpo tre minuta më pas, e dyfishoi epërsinë.

Mohamed Salah në minutën e 51-të dhe Gakpo me njw tjetwr gol, vuloswn rezultatin final të takimit.

Liverpooli në fazën nokaut kalon nga vendi i parë me 12 pikë në pesë ndeshje.

LASK-u i fundit mbetet me tri pikë.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
23 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
14 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ