Liverpooli nis bisedimet me PSG-në për Mbappen

ina-online
ina-online

30 Korrik, 2023

Liverpooli është në bisedime me Paris Saint-Germainin për huazimin e mundshëm të Kylian Mbappes.

PSG-ja është bërë nervoz pasi Mbappe nuk pranoi të negociojë me klubin e Arabisë Saudite Al Hilal, kjo pasi pranuan ofertën prej 300 milionë euro.

Parisienët e kanë drojën se ai do të transferohet si lojtar i lirë te Real Madrid, kur t’i përfundon kontrata aktuale.

Të Kuqtë janë gati t’i ofrojnë Mbappes një huazim njëvjeçar, raporton The Mirror.

Ndërkohë trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, kishte vetëm fjalë të mira, në kohën kur ylli francez ishte pjesë e Monacos dhe do të mirëpriste në ekip fituesin e Kupës së Botës.

Kujtojmë, kjo sagë mes Mbappes dhe Parisit ka një muaj që ka filluar, me lojtarin që e filloi së pari, duke deklaruar se nuk do të vazhdojë kontratën aktuale dhe do të largohet vetëm vitin e ardhshëm si transferim i lirë.

Për këtë deklarim, PSG-ja reagoi ashpër duke i dhënë Mbappes një ultimatum, që deri në fund të këtij muaji ose të nënshkruajë kontratën e re ose do të vëhet në shitje – nuk duan që ai të largohet si lojtar i lirë.

Ndërkohë, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti kur është pyetur së fundmi për francezin, nuk ka pranuar të deklarohet, duke shtuar vetëm se e ka të kompletuar ekipin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-10-02-11-38-48-145-edit_com.facebook.orca

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ