Liverpoolit mund t’i kushtojë 25 milionë euro Alonso

ina-online
ina-online

05/03/2024

Liverpoolit do t’i duhet të paguajë 25 milionë euro për t’ia shkëputur kontratën Xabi Alonsos me Bayer Leverkusenin dhe ta rikthejë në “Anfield”, raporton “Mirror” të martën.

Vlera prej 25 milionë eurosh është dyfishi i asaj që Liverpooli pagoi për transferimin e spanjollit si lojtar.

Trajneri 42-vjeçar si lojtar për Liverpoolin luajti nga viti 2004 deri në vitin 2009. Karrierë ka bërë edhe te Reali dhe Bayerni. Bayerni tashmë ka nisur bisedimet me Alonson, pasi e sheh si zëvendësues të Thomas Tuchelit.

Nën drejtimin e Alonsos, Leverkuseni është në vendin e parë, bindshëm para Bayernit. Ka një seri prej 34 ndeshjeve pa humbje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ