Liverpulli siguron përforcimin e parë nga Bajern Munihu

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Prill, 2023

Skuadra e Liverpullit ka mbyllur marrëveshjen për të sjellë në “Anfield” mesfushorin 20-vjeçar holandez Rajan Gravenberh, që luan në Bundesliga me ekipin e Bajern Munih. Lajmin e konfirmon e përditshmja britanike “The Mirror”, që sqaron së vendimtar ka qenë takimi i klubit anglez me babain e lojtarit.

Babai i Gravenberhut është edhe menaxheri i futbollistit, që kanë pranuar transferimin në Premier Ligë sezonin tjetër. Liverpulli pritet të paguajë mesfushorin e talentuar 200 mijë stërlina në javë, ndërkohë që bisedimet vazhdojnë mes dy skuadrave.

Skuadra angleze kërkon të paguajë rreth 18 milionë euro për lojtarin, shumë të cilën bavarezët paguan kur e morën një vit më parë nga Ajaksi. Gjithsesi, Bajerni e vlerëson mesfushorin me shumë, rreth 25 milionë euro, ndaj pritet që klubet të gjejnë një marrëveshje për të kënaqur të gjitha palët dhe mundësuar transferimin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

armend alimi

Armend Alimin e kërkojnë klube ambicioze të Ligës së dytë!

futboll

Tragjike në Gjermani, sherri midis të rinjve i merr jetën futbollistit 15-vjeçar

benzema

Benzema bisedon sot me Real Madrid për të ardhmen e tij

zaneti

​Zanetti flet për mundësinë e nënshkrimit me Messin

sevilla

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

INFO

NA NDIQ