Llaskovska: Kuvendi nuk ka kthyer asnjë zgjidhje ligjore të paraqitur në mënyrë jo të duhur

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Shkurt, 2022

Kuvendi nuk ka kthyer asnjë zgjidhje ligjore të paraqitur në mënyrë jo të duhur, thotë Llaskovska

Deputetja VMRO DPMNE-së opozitare, Bllagica Llaskovska, në paraqitjen në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat ka reaguar se një sërë ligjesh në Kuvend kalohen pa respektuar procedurën e Rregullores.

Sipas saj, ka ligje që edhe pse janë dorëzuar me lëshime, asnjëri prej tyre nuk është kthyer në Qeveri.

“Çdo ligj që vjen nga Qeveria duhet të ketë deklaratë të plotësuar se ai ligj i plotëson të gjitha kushtet, e ashtuquajtura tabela korrespondente, por është bosh… çfarë duhet të bëjë Kuvendi që zgjidhjen ligjore t’ia kthejë Qeverisë. Deri më tani nuk ka ndodhur një gjë e tillë”, tha Llaskovska./ Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ