Lloga – Blatler: Luftë krimit të organizuar dhe parasë së pistë të politikanëve në RMV

Picture of ina-online
ina-online

27/08/2023

Përforcimi i kapaciteteve për luftë kundër krimit dhe korrupsionit në Maqedoninë e Veriut ka qenë tema e bisedës midis ministrit të Drejtësisë, Krenar Lloga dhe prokurorit shtetëror të Zvicrës, Stefan Blatler.

“Forcojmë kapacitetet për luftë të pakompromis kundër krimit dhe korrupsionit, duke përfituar nga mbështetja dhe përvoja e miqve tanë. Njëkohësisht hapim dritare të re të marrëdhënieve shtetërore dhe profesionale me organet zvicerane të ndjekjes penale, falë rolit tonë proaktiv. Bisedë e hapur, miqësore, në besim, për pista të reja bashkëpunimi me Prokurorin e përgjithshëm të Zvicrës, Stefan Blatler. Luftë krimit të organizuar, parasë së pistë të politikanëve dhe oligarkëve, ndihmë për reformën në sistemin gjyqësor, etj”, nënvizoi ministri Lloga.

Ai ka paralajmëruar takime të tjera të nivelit të lartë me homologun zviceran. (INA)

TË FUNDIT
43 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
1 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
9 orë
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? Ky është reagimi i kryetarit të BDI-së
1 ditë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë
4 orë
Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve
2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ