Lloga dhe Koka sigurojnë donacion për Librarinë “Nobel”, që u dëmtua nga zjarri në panairin e vitit të kaluar

ina-online
ina-online

02/01/2024

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga dhe drejtori i MEPSO, Zydi Koka kanë siguruar një donacion për Librarinë “Nobel” në Tetovë, që u dëmtua nga zjarri në panairin e mbajtur në gusht të vitit të kaluar.

Lajmi për këtë donacion është komunikuar nga Libraria “Nobel”.

“Lidhur me Panairin veror të librit Tetova 2023, të organizuar nga Nobeli , që u mbajt para Pallatit të kulturës në Tetovë, ashtu sikundër tanimë jeni të informuar, u dogjën dhe u dëmtuan një numër i konsiderueshëm librash, nga shpërthimi i zjarrit, shkaqet e të cilit ende nuk na janë bërë të njohura. Rrjedhimisht, nga ky zjarr Nobeli doli me dëme financiare jo të vogla. Por, pas fatkeqësisë vjen lehtësimi, siç thotë një fjalë e urtë.

Njoftojmë dashamirët e librit dhe opinionin e gjerë publik që, në saje të përpjekjeve altruiste dhe shumë fisnike, të Ministrit të drejtësisë, z. Krenar LLoga dhe të drejtorit gjeneral të MEPSO-s, z. Zudi Koka , Nobeli ka pranuar një donacion e nga institucionet e lartpërmendura për të cilat cilin është thellësisht falënderues dhe mirënjohës ndaj titullarëve dhe institucioneve që ata udhëheqin. Pa një mbështetje të tillë, misioni iluminist i Nobelit në përhapjen e dritës së diturisë e të kulturës do të vihej në pikëpyetje, ndaj Nobeli edhe një herë shpreh falënderim e mirënjohje për titullarët e institucioneve të lartpërmendura për ndihmën bujare dhe zemërgjerësinë e treguar në një moment të vështirë për Nobelin si qendër e kulturës, artit dhe e shkencës”, njoftoi Libraria “Nobel”.(INA)

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ