Lloga: Do të nisim negociatat, për të gjetur një zgjidhje dhe për të mos ngecur punën në gjykata dhe prokurori

INA
INA

29/09/2023

Ministri i drejtësisë Krenar Lloga, gjatë ditës së djeshme u taku me përfaqësuesit e Sindikatës së Administratorëve Gjyqësor dhe Shoqatave Qytetare.

Në takim u folën për grevën momentale që e zhvillojnë punëtoret e administratës së drejtësisë, problemet dhe kërkesat me të cilat përballen me shërbimin gjyqësor dhe publikun e shërbimeve.

Ministri tha se do të dorëzoj informacionin në Qeverinë, dhe me Ministrin e Financave, do ta shqyrtojnë mundësinë për e fillimit të procesit të negociatave me Sindikatat për të gjetur një zgjidhje të përbashkët dhe për të mos ngecur procesin duke lëvizur çështjet në gjykata dhe prokurori publike.

closevolume_off
Kryetari i Sindikatës, Trpe Deanovski, falënderoi ministrin Lloga për përpjekjet dhe përkushtimin e tij për zgjidhjen e problemeve të punëtorëve, njofton Ministria e Drejtësisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

ZHAKU

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Liridona ademaj

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

INFO

NA NDIQ