Ministri Krenar Lloga kërcënoi me dorëheqje për shkak të ligjit për amnisti

ina-online
ina-online

19 Shtator, 2023

Ministri Krenar Loga ka kërcënuar me dorëheqje, pasi ligji për amnisti me të cilin ministri paralajmëron uljen e numrit të të burgosurve në burgje është pezulluar sërish nga Qeveria, raporton TV 24.

Në seancën e sotme, sipas informacioneve të TV 24, edhe pse ka pasur një debat të hapur, ligji nuk është miratuar dhe është dërguar sërish për rishikim.

Qeveria njoftoi se në seancën e sotme shqyrtoi tekstin e projektligjit për amnisti të propozuar nga Ministria e Drejtësisë. Pas shqyrtimit të situatës në sferën që duhet të rregullohet me ligj, Qeveria konstatoi se ka nevojë për harmonizim shtesë të Projektligjit për Amnisti me institucionet kompetente.

Pritet një prononcim edhe nga Ministria e Drejtësisë. Siç mësohet, ministri Lloga pritet që këto ditë të ulet me kryeministrin Kovaçevski për të diskutuar për këtë propozimligj.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

durmo llaskarc

Si mundet që rasti i “Llaskarcës” ku pati viktima, të zgjasë me vite? – pyet gjykatësja e Kushtetueses, Kacarska

Ali Ahmeti

Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo deri në armiqësi

Irina Panovska Stavridis

Skandal në Klinikën e hematologjisë në Shkup: Drejtoresha i jep tender mbi 3 milionë euro babait të saj

merko

Merko tanimë 3 muaj në “Listën e Zezë”, asnjë rast nuk ka marrë epilog

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ligji për amnisti do të dorëzohet në Kuvend, lirim i plotë për dënimet me burg deri në 6 muaj, nuk ka amnisti për veprat e rënda penale

kasami kercenohet

Deputeti serb nga Kumanova paralajmëron Kasamin: Mos i hedhë benzinë zjarrit! (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Të gjitha tekstet për klasën e tretë janë dorëzuar nëpër shkolla

mexhiti grubi

“Analfabetizëm, as edhe fotoshopin s’dijnë ta bëjnë”, Grubi reagon

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Holanda është e shqetësuar për “Kodin Penal”

INFO

NA NDIQ