Lloga: Në 2018 u amnestua keqpërdorimi i detyrës zyrtare, unë nuk lejova këtë me ligjin tonë për amnisti dhe nuk do ta lejoj kurrë (VIDEO)

ina-online
ina-online

03/11/2023

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga në një prononcim për media ka theksuar se “Keqpërdorimi i detyrës zyrtare është amnestuar në vitin 2028, tash unë këtë e kam përjashtuar këtë vepër penale nga amnestiadhe kjo ndoshta i ka hidhëruar sepse ndoshta kanë pritur nga ana ime që unë të amnestoj persona zyrtarë apo të emëruar por unë këtë nuk e kam bërë dhe nuk do ta bëj asnjëher” u shpreh ministri Lloga.

Top24

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ