Lloga: Në burgje vuajnë njerëz të pafajshëm

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

“Kam bindjen se në burgje qëndrojnë njerëz të pafajshëm, por këtë do të duhet ta dëshmojmë në procese adekuate”, tha Krenar Lloga, ministër i Drejtësisë në ClickPlus në TV21.

Këtë ai e tha për rastet e montuara, përfshirë edhe rastin “Alfa”.

Se si do të dëshmojnë se ata janë të pafajshëm, Lloga me përgjigje:

“Ne do të kërkojmë vlerësimin e një komisioni nga BE-ja që të dëshmojmë këtë. Janë më shumë se dy raste dhe për këtë tashmë ka komunikime zyrtare”, tha Lloga.

TË FUNDIT
6 minuta
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
8 minuta
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
9 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
29 minuta
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve
1 orë
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

ME TE LEXUARA

22 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
2 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 ditë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
19 orë
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
1 ditë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

LEXO MË SHUMË

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

INFO

NA NDIQ